Перфектното начало на Милан в Серия "А" продължава с пълна сила, след като "росонерите" постигнаха победа с 2:0 в дербито срещу Лацио от третия кръг.

На "Джузепе Меаца" домакините изиграха перфектен тактически мач и извоюваха третата си поредна победа, за да поведат в класирането заедно с Наполи, който има същия актив.

Поражението бе първо за Лацио, след като "римските орли" също бяха с две победи преди този мач. Точно заради това дербито се очакваше с голямо нетърпение от тифозите.

Резултатът за Милан откри Рафаел Леао в самия край на първото полувреме, когато тръгна зад централната линия и пробяга половината терен преди да направи двойно подаване с Анте Ребич и да стреля за 1:0.

Малко след това Франк Кеси изпусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Леао.

През втората част в игра за първи път през сезона се появи легендата Златан Ибрахимович и не мина дълго време преди да открие сметката си. Той се възползва от още една фантастична асистенция на Ребич, отбелязвайки от близка дистанция.