Реал (Мадрид) продължва да е необезпокояван на върха в испанската Ла Лига. В дъждовната събота вечер на "САнтиаго Бернабеу" домакините надвиха Севиля с 3:1, за да увеличат преднината си спрямо Барселона на шест точки поне до утре, когат каталунците играят с Атлетик (Билбао).

Преди срещата с андалусийците новият носител на "Златната топка" Карим Бензема показа отличието си. Това стори и Тибо Куртоа, който бе избран за най-добър вратар в света.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА НА РЕАЛ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Лука Модрич вкара за 1:0 още в петата минута след асистенция на Винисиус Жуниор. В 54-ата минута гостите все пак изравниха псоредством Ерик Ламела, получил фантастиен пас от Гонсало Монтиел. Резервата Марко Асенсио намери добре Лукас Васкес в 77-ата минута за 2:1, а само четири минути по-късно Феде Валверде сложи точка на спора с трети гол.

За Валверде това е четвърти гол извън наказателното поле през сезона. Последния играч на "белите" с повече е Кристиано Роналдо (5 през 2015/2016).