Валенсия и Челси завършиха наравно 2:2 в изключително вълнуващ мач от група "Н" на Шампионска лига.

Двата тима влязоха в двубоя с равен брой точки - по 7, като и за миг не помислиха за отбрана, впускайки се в атаки от самото начало.

Този стил на игра и от двете страни на терена предостави истинско шоу за феновете, а в крайна сметка равният резултат бе заслужен. Той обаче не решава нищо между Валенсия и Челси, защото точките помежду им отново са равни, а Аякс е с една по-малко и мач пасив.

Все пак "прилепите" имат лек превес, защото предимството от директните двубои е в тяхна полза заради победата им в Лондон преди два месеца.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

В днешния двубой Валенсия поведе, но Челси обърна, за да се стигне до драматични заключителни минути с пропусната дузпа от испанците и доста красив, макар и случаен изравнителен гол.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

През първата част Челси бе тимът, който владееше топката значително повече, но пък опасните положения бяха в сметката на Валенсия.

В антигерой за "прилепите" се превърна уругваецът Макси Гомес, който пропиля две стопроцентови ситуации. При първия шанс той не уцели топката на метър пред вратата, а след това не вкара останал очи в очи с вратаря.

На другата врата Силесен също трябваше да се намесва след удар на Ейбрахам, а на няколко пъти и играчите в синьо не уцелваха вратата.

Резултатът все пак бе открит в 40-ата минута, когато Карлос Солер засече центриране на Родриго.

Домакинската радост обаче бе твърде кратка, защото още в следващата атака Челси изравни с далечен удар на Ковачич. Това бе първи гол на хърватина за лондончани в неговия 70-и мач за тима. Общо пък поредните му мачове без гол в кариерата бяха 145.

Снимка: АР/БТА

Втората част на мача бе не по-малко вълнуваща, като още в самото й начало Челси успя да обърне мача.

Миши Батшуай свали с глава топката към Пулишич, който отбеляза безпроблемно, но голът бе отменен заради засада.

В реално време решението на страничният съдия изглеждаше абсолютно правилно, но пък ВАР го обори. Системата за видео повторения показа, че бранител в бяло покрива Пулишич и голът бе зачетен - 2:1 за Челси.

В този момент играчите на Валенсия нямаха друг избор освен да се впуснат в атака, а това бързо доведе до дузпа в тяхна полза.

Чудесен шанс за изравняване, а с изпълнението се нагърби капитанът Дани Парехо. Ударът му обаче бе спасен от Кепа.

Вълнуващите минута на "Местая продължиха", а след толкова много пропуски от чисти положения, изравнителният гол за Валенсия дойде от най-неочакваното място.

Датчанинът Даниел Вас напредна по крилото и опита да центрира, но топката доби изключително странна траектория, удари се в страничната греда и влезе във вратата - 2:2.

Това обаче не бе всичко, защото в даденото от съдията 7-минутно продължение, и двата тима успя да пропилеят по още един шанс.

Този за Валенсия в 95-ата минута бе стопроцентов, но нападател на "прилепите" не успя да вкара от метър разстояние, което накара испанските играчи да изпопадат на тревата с ръце на главата.

Шоуто обаче си заслужаваше, а двата тима показаха, че напълно заслужават място на осминафиналите.