Байерн (Мюнхен) и РБ Лайпциг направиха зрелищно 3:3 в дербито на върха в немската Бундеслига.

По този начин баварците запазиха преднината си от две точки на първото място пред днешния си противник, но двата тима загатнаха, че тази година битката за титлата в Германия може да е далеч по-интересна.

Гостите от Лайпциг за втори пореден път си тръгнаха непобедени от Мюнхен, като също така впечатлиха с отбелязаните три гола на "Алианц Арена". Нещо, което не се случва толкова често.

Мачът между двата тима бе истинско зрелище, като освен шест гола, пред двете врати имаше още доста ситуации.

Началото на мача приндалежеше на гостите от Лайпциг, които нацелиха греда, а в 18-ата минута заслужено успяха и да поведат в резултата.

Форсберг изведе Нкунку на отлична позиция, а френският младежки национал преодоля Нойер и завърши в опразнената врата.

Голът събуди шампионите, които вдигнаха оборотите и успяха да осъществят пълен обрат до края на полувремето.

Кингсли Коман се отчете с две идентични асистенции. Първата бе към 17-годишният талант Джамал Мусиала, който с хубав удар от границата на накзателното поле изравни.

Три минути по-късно топката на отлична поциия получи и намиращият се в отлична форма Томас Мюлер, като опитният лидер на баварците осъществи пълния обрат.

Това обаче продължи по-малко от две минути, защото със следващата си атака РБ Лайпциг успя да изравни.

Голмайстор бе Джъстин Клуйверт - син на нидерландската легенда Патрик. Той бе оставен сам в наказателното поле и от близка дистанция нямаше как да сбърка.

Шоуто продължи и през втората част, като още в нейното начало РБ Лайпциг вкара, осъществявайки втори обрат в мача.

Хайдара центрира, а шведският национал Емил Форсберг бе сам на метри от вратата, като отбеляза с глава.

Напълно заслужено с оглед показаното, Байерн все пак стигна до равенство.

Кингсли Коман направи хеттрик от асистенции, като подаде на Томас Мюлер за втория му гол в мача, с което оформи крайното 3:3.

От това равенство пропусна да се възползва тима на Борусия (Дортмунд), който по-рано през деня направи 1:1 с Айнтрахт (Франкфурт) и остана на 4 точки от Байерн.