Деветката на българския ЦСКА Жорди Кайседо игра за Еквадор при гостуването на гранда Бразилия в световна квалификация от зона "Южна Америка". Отдавна не се бе случвало играч от нашето първенство да дели един терен с мегазвезди като Неймар, а Кайседо се появи като резерва в 76-ата минута при резултат 1:0 за домакините от селесао.

Бразилците вкараха и второ попадение, а с 2:0 техният актив в квалификационната група продължава да е перфектен. Бразилия има 5 победи в 5 мача с голова разлика 14-2.

Неймар бе в основата на всичко интересно в атака за домакините, като създаде няколко изгодни ситуации пред Габриел Барбоса и Ричарлисон, но те или пропускаха, или флагът за засади ги спираше.

Ней обаче, както обикновено, смеси красивото с дразнещо - падаше постоянно по терена в търсене на нарушения и картони за съперниците, а на три пъти опита да изпроси дузпи с направо нелепи симулации. Очевидно това е нещо заразно, защото и Ричарлисон "се гмурна" в средата на второто полувреме - повече в отчаяние, отколкото с надежда да получи наказателен удар.

В 65-ата минута Неймар изведе Ричарлисон вляво на нападението и ударът на играча на Евертън мина през ръцете на вратаря Алехандро Домингес - лек гол, но изключително важен за бразилците.

Снимка: AP/БТА

В добавеното време те все пак получиха така желаната дузпа, а и си я имаше за нарушение срещу резервата Габриел Жезус. Неймар направи 2:0 и точките останаха за фаворита.

Предстои още един кръг от квалификациите в нощта на сряда срещу четвъртък наше време, като Бразилия гостува на Парагвай. Другите мачове са Колумбия - Аржентина, Чили - Боливия, Еквадор - Перу и Венецуела - Уругвай.

Пет дни по-късно започва Копа Америка, на която абсолютен фаворит на букмейкърите са именно бразилците, които са и домакини.