Цървена звезда куфее след фантастичен реванш при гостуването на Ред Бул (Залцбург) в плейофите на Шампионската лига.

Сърбите изоставаха с 0:2, но с голове в рамките на по-малко от две минути се докопаха до безценно равенство и след 0:0 на "Мала Маракана" си спечелиха място в групите на най-популярния клубен турнир.

След последния съдийски сигнал навиячите нахлуха на терена и започнаха да взимат за спомен тениските на футболистите. Сцените не бяха възможно най-красивите, но бяха резултат от голяма еуфория.

Ред Бул поведе с два гола на израелеца Мануел Дабур - в края на първата част след центриране отляво и в началото на втората - от дузпа. Звезда обаче възкръсна през втората част след бързи голове на Мохамед Бен Набуан в 65-а минута и Милош Дегенек секунди по-късно.

Компания на сръбския шампион ще прави холандския ПСВ, който за миг не допусна възможност за изненада в реванша срещу беларуския шампион БАТЕ (Борисов).

След победата с 3:2 в Беларус, сега холандците биха с 3:0 в Айндховен.

Представителите на тризъбеца в нападение за "филипсите" вкараха по едно попадение. Първо Стивън Бергвин реализира в 14-а минута след дълго изпълнение на тъч и отклонена топка.

Резултатът стана 2:0 в 36-а, когато Люк Де Йонг реализира отблизо с глава след центриране на Йорит Хендрикс.

Класиката бе оформена малко след час игра, когато мексиканският национал Ървин Лозано със солова акция преодоля защитник и вратаря очи в очи.

Бенфика от своя страна вкара още повече попадения при гостуването си на гръцкия ПАОК. "Лисабонските орли" биха с 4:1 и влизат в групите след общ резултат 5:2.

Гърците поведоха в 13-а минута чрез Прийович, но Жардел (20'), Едуардо Салвио от дузпи (26' и 49') и Пици (39') обърнаха развоя на срещата.