Голямата футболна звезда на Африка - Мохамед Салах, поведе родината си Египет към полуфиналите за Купата на Африка.

"Фараоните" победиха Мароко с 2:1 след продължение в безспорно най-интригуващият четвъртфинал, който противопостави два от големите фаворити за трофея.

Така Египет, който е най-успешният отбор в историята на Африка със своите 7 континентални трофея, ще бъде чст от най-добрите четири в тазгодишното издание.

Там обаче съперник ще е домакинът Камерун, който до този момент е най-безапелационния тим като резултати в турнира.

Египет премина през ужасяващ поток, след като не успя да спечели предварителната си група и в елиминациите срещна много сериозните тимове на Кот д'Ивоар и Мароко, но първо с дузпи, а днес и с продължения, успя да се промъкне напред.

Основното оръжия на "Фараоните" съвсем очаквано бе Мохамед Салах, който днес изигра най-силния си мач в турнира, но го направи в точния момент.

А мачът започна ужасно за Египер, защото още в петата минута с помощта на ВАР, реферът отсъди дузпа, която Софиан Буфал превърна в гол за 1:0 в полза на Мароко.

Още с началото на втората част обаче Мохамед Салах изравни, след като се намираше на точното място и бе странно непокрит, за да довкара отбитата от вратаря топка.

До последната 90-а минута нищо не раздели двата тима, но в десетата минута на полувремето дойде вторият звезден миг на Салах.

Този път той не вкара, но пък майсторски изработи цялата атака и предостави на празна врата топката за Трезеге, който не сбърка и изведе Египет напред.

Въпреки опитите на Мароко до края на мача, отборът не стигна дори до удар, като се сбогува с турнира и мечтата си за първа титла от 46 години.