Първенецът на Бундеслигата в последните 6 години - "Байерн" (Мюнхен), победи с минималното 1:0 четвъртодивизионния "Дрохтерсен Асел" в мач от първия кръг за Купата на Германия.

Баварците стартираха с всичките си звезди в състава, но въпреки това се измъчиха в гостуването на скромния си съперник и победиха само с гол, паднал в 82-та минута.

Играчите на Нико Ковач бяха далеч от нивото, което демонстрираха преди седмица, когато убедително спечелиха Суперкупата след 5:0 срещу "Антрахт" (Франкфурт).

Днес суперзвездите на "Байерн" гостуваха на тим от градче със седем пъти по-малко население от капацитета на "Алианц Арена", който е препълнен за всяко домакинство на баварците.

Може би причината за безличното представяне бе подценяване, защото макар да владееше топката през 84% от времето, "Байерн" създаде доста по-малко чисти положения от очакваното.

През първата част най-добрата ситуация дори се откри пред домакините, но босненският им нападател Марсел Андранич пропусна.

Второто полувреме се игра изцяло в половината на "Дрохтерсен Асел" и логично защитата на скромния тим рухна.

В 82-та минута Горецка стреля, а Роберт Левандовски сложи крака си на пътя на топката и тя влетя във вратата, класирайки "Байерн' за втория кръг на немската купа.

Голямата изненада бе в Улм, където едноименният местен тим изхвърли носителя на трофея "Айнтрахт" (Франкфурт), побеждавайки го с 2:1.

В останалите срещи елитните тимове постигнаха победи и продължават напред.