Звездната селекция на ПСЖ се издъни сериозно срещу последния в класирането Дижон.

Парижани загубиха мача с 1:2, което бе третото им поражение за 12 кръга. Тимът от френската столица завърши с подобен брой загуби при четири от последните си пет шампионски титли, а сега ги натрупа само до ноември.

Въпреки това едва ли ще има интрига около титлата и този сезон, защото преднината на парижани пред втория е 8 точки, а и когато отборът заиграе на пълни обороти, противникът обикновено няма шанс.

Тазвечершният случай обаче не бе такъв. Килиан Мбапе даде ранен аванс на гостите, които си помислиха, че ще постигнат поредния си разгром.

Видимо незаинтересовани, играчите на ПСЖ играеха лежерно, а Мунир Чояр успя да изравни в края на първата част. Само две минути след началото на второто полувреме, Дижон вече водеше резултата, а точен бе Жондер Кадис.

Летаргията на ПСЖ продължи още около 20 минути, докато гостите не се сетиха да натиснат противника. Няколко пропуска и две греди обаче донесоха ценната победа на Дижон, който въпреки нея остава на последното място в Лига 1.