Пестеливият ПСЖ достигна до първи точки през сезона в Шампионска лига. Миналогодишният финалист в турнира спечели гостуването си на турския шампион Истанбул Башакшехир с 2:0.

От познатия атрактивен и атакуващ стил на парижани нямаше и следа, като може би влияние оказа и фактът, че Неймар и компания очакваха далеч по-лесен мач в Истанбул.

Всъщност Неймар прекара само 26 минути на терена, напускайки с травма, като първоначалните прогнози са за разкъсан мускул.

Дали причината бе в напускането на бразилеца не е ясно, но ПСЖ така и не стигаше до положения пред вратата на турския тим, който се бе прибрал в отбрана и чакаше своите шансове.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Все пак през втората част Мойс Кийн демонстрира страхотна ефективност, като с двете ситуации пред себе си, успя да вкара два гола.

До 64-ата минута италианският нападател се бе отчел само с няколко докосвания до топката и бе почти незабележим, но пък бе на точното място при центрирането на Мбапе, за да прати топката във вратата с глава.

В 79-ата минута Мабпе отново подаде към Кийн, който отлично се завъртя в накзателното поле и се разписа с 2:0 в полза на гостите от Париж.

Това се оказа и крайният резултат, като ПСЖ грабна първи точки в турнира, а Истанбул Башакшехир остава на дъното на група "Н" без актив.

По същото време в двубой от група "Е", Челси спечели гостуването си на Краснодар с 4:0.

Мачът в Русия бе доста по-атрактивен от този в Истанбул, като и двата тима се отчетоха с доста интересни атаки.

Всичко можеше да започне перфектно за Челси, но в 14-ата минута Жоржиньо изпълни безумно слаба дузпа. Топката се удари в гредата, след това в гърба на вратаря, но не влезе във вратата.

Все пак това не се оказа фатално за лондончани, защото от своите шансове не се възползва и Краснодар. Точно, когато руснаците имаха инициативата в мача, Калъм Хъдсън-Одой стреля към вратата, като изтрелът му се превърна в гол благодарението на неумелата намеса на вратаря Сафонов.

Снимка: АР/БТА

През втората част Краснодар погледна по-смело към английската врата, дори нацели и гредата, но устремът на руснаците бе убит 15 минути преди края.

Челси получи правото да изпълни втора дузпа, като този път Тимо Вернер бе безпощаден - 2:0.

Малко след него Хаким Зиеш направи преднинанта на лондончани класическа, а в добавеното от съдията продължение, Кристиан Пулишич оформи крайното 4:0.