Отборът на Айлендърс победи Рейнджърс с 4:3 след дузпи в дербито на Ню Йорк от Националната хокейна лига. В прочутата зала “Медисън Скуеър Гардън“ Айлендърс изигра силна втора част, когато вкара и трите си гола и обърна резултата от 0:2 до 3:2. Дан Джирарди и Мариан Габорик дадоха преднина на Рейнджърс в първия период, но във втората част в рамките на седем минути Колин Макдоналд, Джон Таварес и Брад Бойс обърнаха резултата в полза на Айлендърс. Рейнджърс изравни в края на втората част и този резултат се запази и след продължението. Приз дузпите Франс Нилсен и Джон Таварес вкараха и донесоха успеха за Айлендърс. Вашингтон записа трета поредна победа след успех с 4:3 над Тампа Бей. Ерик Фер вкара два гола, а Матио Перо се отличи с три асистенции за столичани. Трой Броуър и Джей Бийгъл вкараха другите два гола за Вашингтон.