Робърт Левандовски заби запомнящите се 4 гола, а Борусия (Дортмунд) удари в земята Реал Мадрид и спечели с разгромното 4:1 първия полуфинален мач от Шампионската лига на „Сигнал Идуна Парк”. Левандовски изведе Боррусия напред в началото, Роналдо изравни след фрапантна грешка на Хумелс в края на първата част, но полският стрелец с направи изумителен хеттрик в рамките на 16 минути след паузата хвърли в екстаз препълнените трибуни на „Сигнал Идуна Парк”. Още в груповата фаза Борусия показа, че знае как да надиграе възпитаниците на Жозе Моуриньо. В групата на смъртта „жълто-черните” биха Реал у дома и стигнаха до реми на „Сантяго Бернабеу”. Тази вечер Робърт Левандовски постигна нещо историческо – той стана първият футболист, който бележи хеттрик срещу Реал Мадрид в ерата на Шампионска лига. Борусия пък остана единственият непобеден отбор в това издание на турнира. Седмицата ще бъде запомнена като една от най-великите в историята на германския футбол. Вчера Байерн (Мюнхен) се разправи с Барселона и отвя каталунците с 4:0, а днес Борусия разпиля Реал с 4:1, което доближи Дортмунд и баварците  до мечтан изцяло немски финал на легендарния “Уембли“ насред Англия. Във вторник бе обявено официално, че Марио Гьотце отива в Байерн през лятото, но това по никакъв начин не се отрази на Борусия. Юрген Клоп заложи на състав без изненади. Левандовски играеше на върха на атаката, а зад него действаха Гьотце, Ройс и Блажчиковски. Реал играеше в сходна схема. Касияс и Ди Мария бяха резерви, а Игуаин водеше атаката. Роналдо, Йозил и Модрич му помагаха, а на вратата застана Диего Лопес. Борусия започна по-добре мача и в 7-ата минута Марко Ройс пое на центъра, мина като на шега през трима защитници, но Лопес спаси ниския му удар по диагонала към левия ъгъл. Корнерът обаче бе изпълнен късо, Марио Гьотце центрира перфектно на задната греда, Левандовски се измъкна зад гърба на Пепе и със шпагат засече топката от въздуха в десния ъгъл за 1:0 в 8-ата минута. Реал получи първа добра възможност чак в 24-ата минута. Кристиано Роналдо демонстрира своя специалитет и от пряк свободен удар прати бомба над стената от пряк свободен удар, но Вайденфелер изби на сигурно. Реал Мадрид имаше едва една победа от 24 визити в Германия, а тази нощ се оказа нов кошмар за „белия балет”. Най-дискусионните моменти в мача дойдоха в края на първата част. В 42-ата минута Ройс влезе в наказателното поле с топка в крака и падна след контакт с Рафаел Варан. Целият отбор на домакините поиска дузпа, но холандският рефер Бьорн Куйперс остана безмълвен. Играчите в жълто-черно още протестираха, когато Реал изравни от нищото. Секунди след претенциите за дузпа Хумелс сбърка фатално след тъч за гостите, подари топката на Игуаин, а аржентинецът пусна успореден пас за Кристиано Роналдо и за португалецът бе елементарно да порази празната врата за 1:1. Ако първата част беше интересна, то през втората целият футболен свят остана удивен от един човек – Робърт Левандовски.