Арсенал продължи с феноменалното си представяне след загубата от Астън Вила у дома в първия кръг от Висшата лига и записа десети пореден успех във всички турнири. „Артилеристите” спечелиха с 2:1 визитата си на Суонзи в Уелс от шестия кръг на Премиършип и така еднолично оглавиха класирането, възползвайки се от резултатите на останалите претенденти за върха. Първото полувреме на стадион „Либърти” премина при поделено надмощие и приключи без попадения, но през второто 20 712 зрители видяха три гола. Първият от тях бе вкаран от най-силния футболист на терена – Серж Гнарби. 18-годишният германец откри резултата след хубав пас на Арън Рамзи в 58-ата минута, когато „топчиите” направиха показна атака и юношата им реализира дебютното си попадение в английския елит. Само четири минути по-късно Арсенал нанесе втори удар, тъй като Оливие Жиру изведе Рамзи и уелският национал вкара деветото си попадение от началото на сезона и пето в последните 4 мача.