В неделния ден на писта „Дракон“, намираща се край село Калояново се проведе втори кръг от дисциплината Endurance Sprint, която е част от Българския шампионат за издръжливост. Организаторите решиха да не се провеждат свободни тренировки, както вчера, а направо да се премине към квалификационната сесия, която бе 20 минутна. След нея състезателите имаха малка почивка и след това се впуснаха в състезанието.    Във втория кръг най-много участници имаше при туристическите автомобили с двигатели до 2000 куб.см. В този клас най-много обиколки за състезанието успяха да направят от отбора на Косе Босе с автомобил Renault Clio. Двамата пилоти успяха да навъртят общо 44 обиколки. На второ място, също с Renault Clio се класира отбора на Боила Автомоторспорт с обиколка по-малко, а трети в класирането остана отбора на Astra Sprint с автомобил Opel Astra.   В нововъведения клас на туристически автомобили до 1600 куб.см.