Ботев елиминира Берое по пътя към Лига Европа. “Канарчетата“ загубиха визитата си в Стара Загора с 1:2, но след победа с 3:0 в първия мач, продължават напред.   “В турнирните двубои е важен крайният резултат. Колебливото първо полувреме го отдавам на успокоението от резултата в първия мач. Не започнахме добре срещата. Направихме нужните корекции на полувремето и през втората част нещата се нормализираха. Мисля, че заслужено продължаваме.   Очаквахме такова начало от Берое. Във футбола няма невъзможни неща. Те направиха всичко възможно да се върнат в играта. С играта си през второто полувреме, обаче си решихме нещата.   Нямало е паника в защитата ни. Берое ни атакува с директни топки. Играеха с доста атакуваща система. Ние го очаквахме. Бяхме предупредили състезателите. Берое имаше ситуации, които не трябва да се допускат пред нашата врата. Предполагахме, че Берое ще направи промяна в схемата на игра. Играта с трима в защита пък освободи пространства за нас и имахме добри положения. Когато те пресират дълбоко е трудно да изнесеш топката.