Отборът на Блокотехна излезе на първо място във временното класиране в Балканската лига, след като в среща от пети кръг в редовния сезон в зала “Сила“ в Пловдив победи домакините от Академик Бултекс 99 с 86:82.     Преди останалите мачове от кръга Блокотехна има 4 победи и една загуба и актив от 9 точки. Академик Бултекс 99 е с 3 успеха, 2 поражения и 8 точки.   Гостите започнаха по-добре срещата и натрупаха преднина от 10 точки при 11:21, а в края на първата четвърт имаха аванс от 7 точки - 19:26. През втората четвърт в игра за домакините се появи Адриян Секулов, което оказа влияние. Баскетболистите на Академик Бултекс 99 значително подобриха играта си и в средата на частта не само намалиха изоставането си, но благодарение на тройка на Шакир Смит поведоха при 34:33.