Кристиан Ериксен собственоръчно класира Дания на Световното първенство в Русия през 2018-та година.   Халфът на Тотнъм вкара хеттрик при победата на “червения динамит“ над Ирландия с 5:1 в Дъблин, като изигра един от най-силните мачове в кариерата си.    Домакините излязоха пределно мотивиране със страхотната публика зад гърба си, но техният съперник показа далеч по-голяма класа в завършващата фаза и повечето компоненти на играта.    Още в 6-та минута обаче  Шейн Дъфи прати в екстаз “зелената“ част от трибуните. След изпълнение на пряк свободен удар Николай Йоргенсен изчисти  топката по ужасяващ начин и това се оказа за асистенция към Дъфи, който откри резултата с глава.   В 17-та минута дачаните започнаха да показват зъби. Далечен  изстрел на Уилям Квист беше спасен вещо от стража на домакините Дарън Рандолф. В следващата атака вратарят на Уест Хям трябваше да спасява и силен удар на Систо от близо.    Темпото беше изключително високо заради големия залог. Ирландия отвърна на краткия натиск с хубав удар на Дарил Мърфи, който мина близо до лявата греда на Шмайхел.   В 29-та минута дачаните изравниха след куриозен автогол. Систо проби отдясно и Кристенсен стреля. Топката се отби в страничната греда и след това в Сайръс Кристи преди да се озове в мрежата на Рандолф - 1:1.   Само 3 минути по-късно обратът стана пълен.