Отборът на ЦСКА-София се наложи като домакин с категоричното 4:1 над Ботев Пловдив в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Въпреки че бяха без основния си реализатор в лицето на Фернандо Каранга, който бе наказан, „червените“ успяха да стигнат до петата си поредна победа в шампионата. Резултатът на „Българска армия“ бе открит в 40-атаминута, при която централният бранител на гостите Пламен Димов си отбеляза автогол, след като не успя да изчисти добре топката след центриране от фаул на Тиаго. Петминути по-късно „армейците“ стигнаха до втори гол, а в негов автор се превърна камерунският халф Раул Лое. Малко след подновяването на играта резултатът в полза надомакините набъбна на 3:0 след попадение на Тиаго Родригес в 52-ата минута. Пети минути преди края на мача пловдивчани все пак стигнаха до почетен гол, който бе дело наСтивън Петков. Крайното 4:1 за отбора на СтаменБелчев оформи колумбийският нападател Жан Карлос Бланко, който се разписа в заключителните секунди на срещата след асистенция на Едвин Джеси. Със спечелените триточки ЦСКА-София намали изоставането си от лидера Лудогорец. „Червените“ събраха актив от 66 точки, на 3 зад разградчани, които по-рано днес разгромиха у дома Верея с5:0. Ботев е пети с 42 пункта. /БГНЕС