Ботев (Пловдив) допусна тежка загуба при гостуването си на ЦСКА. “Канарчетата“ отстъпиха с 1:4 и логично наставникът на тима Николай Киров бе разочарован.   “На този етап, основно видях два проблема. Прекалелен респект към противника през първото полувреме и лиспата на самочувствие при отиграването на топката. Знаете, че ние, ако не играем с топката и не си я подаваме по земя, няма как да спечелим мач. И второ - доста елементарните голове, които допуснахме. Де факто двата гола си ги отбелязахме сами, а при четвъртия имаше огромна грешка.   Знаехме им силата при статичните положения. През седмицата тренирахме доста върху този елемент. Доста излишни фаулове направихме през първото полувреме около наказателното поле. Отборът като цяло изпитваше голям респект през тази първа част. Но изпитвахме голям съперник към противника и мисля, че това е по-големият проблем. Учуден съм от този респект, който изпитвахме. Опитахме през второто полувреме да променим нещата, но отново, за мен си отбелязахме автогол. И тук мачът приключи.