Васил Шопов на линия за мача на „Лаута“, Бруно Акрапович се колебае за Везалов Локо Пловдив посреща Дунав днес от 20:00 часа в първи мач от Група Б на втората осмица. Смърфовете ще опитат за втори път този сезон да запишат две поредни победи. В последния кръг от редовния сезон те измъкнаха 1:0 от Черно море на “Тича“, но и след назначението на треньора Бруно Акрапович продължават с непостоянните си изяви. Дунав пък влиза в мача в серия от 4 поредни загуби без вкаран гол. Русенци дадоха надежди на феновете с два поредни успеха на старта на пролетния дял, но после влязоха в голяма дупка. За последно Дунав пак игра в Пловдив - беше гост на Ботев и падна тежко с 0:3, като бе тотално надигран. Днес треньорът Малин Орачев планира да хвърли нападателя Исмаил Иса в битката. Бившият футболист на Левски подписа в четвъртък и вече е картотекиран. Иса не проведе пълноценна зимна подготовка, като след есенен престой във Верея (7 мача и 2 гола) чакаше предложение от чужбина. В крайна сметка нападателят подписа с Дунав, като се е включил пълноценно в заниманията и има големи шансове да стартира от първата минута на “Лаута“. На линия ще е и основният играч на русенци Васил Шопов. Най-креативният им футболист имаше здравословни проблеми през седмицата, но в последните 3 дни се е готвил на 100 процента и днес ще стартира. Аут за срещата са левият бек Божидар Васев и крилото Бранимир Костадинов, които са контузени. Васев най-вероятно ще бъде заменен от Преслав Петров. Треньорът на Локо Пд Акрапович пък вече може да разчита на Умарбаев и Марчев, които се завръщат след наказания.