Отборът на Тотнъм победи Челси с 3:1 като гост в лондонското дерби от 32-ия кръг на Висшата лига и по този начин направи сериозна заявка да завърши в топ 4 в края на сезона за сметка на градския си съперник. „Шпорите“ нямаха победа на „Стамфорд Бридж“ от близо 30 години, а днешният мач не започна добре за тях, след като Алваро Мората даде преднина на домакините в 30-та минута. Датският национал Кристиан Ериксен успя да изравни точно преди почивката, което даде импулс на тима на Маурисио Почетино през втората част. Между 62-та и 66-та минута Деле Али се възползва от две грешки на защитата на Челси, за да вкара два гола и на практика да реши изхода от двубоя. Възпитаниците на Антонио Конте опитаха да се върнат в срещата, но така и не успяха да стигнат до голи записаха 9-та си загуба от началото на сезона. По този начин четвъртият в класирането Тотнъм вече има преднина от осем точки пред тима на Челси, който заема пето място в класирането. /БГНЕС