Поморие загуби гостуването си на Монтана с 1:2. Морският тим поведе през първата част, но през втората допусна пълен обрат. Затова влияние оказа и фактът, че възпитаниците на Веселин Бранимиров останаха с 10 души на терена при 1:0 в тяхна полза, а в крайна сметка доиграха мача с деветима. В началните минути Коконов стреля опасно с глава, но Димитър Тодоров показа чудесен рефлекс и изби. Малко по-късно Сергей Георгиев беше оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но стреля над вратата. Поморие успя да поведе в 28-ата минута. След центриране на Любомир Божинов от корнер, Ахмед Ахмедов засече с глава за 0:1. В края на полувремето Коконов стреля опасно от фаул, но малко над напречната греда. В 52-ата минута Поморие остана с човек по-малко. Борис Тютюков получи втори жълт и съответно червен картон, след като настъпи Тони Тасев.