Барселона си осигури комфортен аванс в 1/4-финалната битка с Рома. Каталунците се наложиха на „Камп Ноу” с 4:1, като взеха комфортен аванс преди реванша в Италия. Сериозен принос за успеха им обаче имаха „Римските вълци”. Домакините поведоха с 2:0, с два автогола на гостите.     В 7-ата минута Суарес прати топката в мрежата с хубав диагонален удар. Попадението обаче бе отменено заради засада. Алисон пък спаси силен изстрел на Лео Меси далеч извън наказателното поле. В 18-ата минута Ракитич стреля по диагонала, но топката срещна лявата греда. При добавката пък Суарес бе крайно неточен. В 28-ата минута Меси и Суарес комбинираха чудесно, последният нанесе плътен удар по земята, но Алисон спаси сигурен гол. В 38-ата минута Барселона поведе. Иниеста опита пас към пред наказателното поле, но Даниеле де Роси, в опита си да пресече, прати топката в собствената си мрежа за 1:0.   В първите секунди на втората част Пероти стреля мощно по диагонала, но топката профуча до гредата. Отговорът на домакините не закъсня. Иниеста намери меси пред наказателното поле, аржентинецът нанесе хубав удар, но Алисон спаси. В 55-ата минута каталунците удвоиха аванса си. Меси подаде отдясно към Ракитич, който центрира успоредно на голлинията. Манолас направи шпагат, за да изчисти. Топката обаче срещна дясната греда, удари отново футболиста на Рома и влетя в мрежата – втори автогол на „Римските вълци” и 2:0 за домакините.