Лидерът в Първа професионална лига Лудогорец сътвори знаменит обрат в сблъсъка на върха срещу ЦСКА и победи като домакин с 3:2, с което почти реши съдбата на титлата в България през този сезон.  Шампионите изоставаха на два пъти по време на срещата, но в герои за успеха се превърна влезлият като резерва Якуб Швиерчок, който на два пъти парира Черниаускас. Срещата на “Лудогорец Арена“ започна равностойно, но в 11-та минута Лудогорец беше много близо да открие резултата, след като Мисиджан пробва диагонален удар отляво, който се отби в страничната греда на Черниаускас. Малко след това Пинто отговори с шут от дистанция.  В 16-та минута Абел Анисе пострада сериозно при борба с Манолев за топката и се наложи да бъде земенен принудително от Горалски.  Десет минути преди края на полувремето Натанаел пусна остро центриране в наказателното поле на ЦСКА, но Кешеру не успя да реагира навреме и от метър не съумя да засече топката във вратата.  Когато всички очакваха края на частта при резултат 0:0, ЦСКА получи наказателен удар на около 15 метра от вратата, който Кирил Десподов успя да изпълни по перфектен начин с десния крак над стената и откри резултата, неоставяйки никакви шансове на Ренан да реагира. На почивката Димитър Димитров реагира веднага и пусна в игра Якуб Швиерчок на мястото на Джоди Лукоки. Това веднага даде резултат и в 51-та минута при първата си по-опасна атака за полувремето Кешеру беше намерен малко преди наказателното поле, румънецът пусна диагонален пас, който беше засечен от съотборника му в атака и резултатът бе изравнен.  След гола на Лудогорец дойдоха и десет кошмарни минути за “армейците“. Първо в 55-та минута Кешеру нацели нова греда за Лудогорец този път от пряк-свободен удар, а минута по-късно Жеферсон получи вори жълт картон, след като изблъска без топка Светослав Дяков.