Световният номер 1 Рафаел Надал направи успешно завръщане на корта, след като победи Филип Колшрайбер с 6-2, 6-2, 6-3 в мач от четвъртфиналния сблъсък между Испания и Германия за Купа Дейвис. Надал не бе играл след отказването си на четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън през януари заради контузия, като изненадващо реши да участва заКупа Дейвис като подготовка за сезона на клей в Европа, където има да защитава много точки. Рафа, който преди днес имаше 17 победи от 17 мача на сингъл пред родна публика в надпреварата, демонстрира добра форма на „Пласа дел Торос“ във Валенсия и даде само седем гейма на Колшрайбер, за да стигне до успеха след 2 часа и 33 минути. Въпреки това, испанецът допусна цели 47 непредизвикани грешки срещу 30 печеливши удара. С тази победа Надал изравни резултата в двубоя на1-1,след като по-рано днес световният номер 4 Александър Зверев победи местния любимец Давид Ферер с 6-4, 6-2, 6-2. Утре е срещата на двойки, а в неделя Надал и Зверев ще се изправят един срещу друг в сблъсък на първите ракети на двата отбора. /БГНЕС