Ювентус победи аутсайдера в Серия А Беневенто с 4:2 като гост в среща от 31-и кръг на италианското първенство. Скромният тим на домакините на два пъти изоставаше в резултата и успяваше да изравни, но грандът от Торино стигна до победата с голове в заключителните 15 минути. Пауло Дибала даде преднина на Юве в 16-ата минута, но в 24-ата Шейк Диабате възстанови равенството. В самия край на полувремето Дибала от дузпа отново даде преднина на Ювентус, но домакините направиха 2:2 с второ попадение на Диабате. Дибала реализира още една дузпа в 74-ата минута, а Дъглас Коста в 84-ата сложи край на спора. Ювентус е начело в класирането с 81 точки, а единственият реален претендент за титлата Наполи има 74 и в неделя посреща Киево Верона. /БГНЕС