Отборът на Леванте постигна изключително драматична победа при домакинството си на Лас Палмас в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на „Сиутат де Валенсия“ завърши 2:1 в полза на домакините, които стигнаха до късен победен гол в добавеното време. Коке откри резултата в полза на Леванте в 35-ата минута, но в50-ата гостите успяха да изравнят след попадение на Давид Гарсия. В заключителните минути на срещата тимът от Валенсия остана с човек по-малко, след като Коке получивтори жълт картон в 86-ата минута. Въпреки че останаха в намален състав домакините все пак стигнаха до победа с гол на Хосе Кампаня в 92-ата минута. С днешния успех Леванте прибави ценни три точки в борбата си за оцеляване в елита. Тимът остава над чертата – на 17-а позиция с актив от 31 точки, докато Лас Палмас е на предпоследното 19-омясто с 21 пункта. /БГНЕС