Отборът на Наполи стигна до впечатляваща победа с 2:1 при домакинството си на Киево в среща от 31-ия кръг на Серия А. Въпреки очакванията за лека и рутинна победа на неаполитанци, зрителите на препълнения “Сан Паоло” станаха свидетели на истинска драма. След нулево равенство на почивката, в 56-ата минута домакините получиха така чакания шанс да открият резултата, след като главният арбитър отсъди дузпа в тяхна полза. С изпълнението се зае голмайсторът на тима Дрис Мертенс, който обаче не успяда се разпише. Ситуацията за Наполи се влоши допълнително в 73-ата минута, при която гостите изненадващо стигнаха до гол. При една от редките си контраатаки тимът отВерона откри след попадение на резервата Мариус Степински. Този гол определено стъписа домакините, които се хвърлиха моментално в атака. В следващите минути на няколко пъти играчите на Маурицио Сари бяха близо до изравняване, но отлични намеси на стража на Киево Стефано Сорентино и липсата на късмет остави резултатът непроменен. Така срещата вървеше към шокираща загуба за неаполитанци, преди влезлият като резерва Аркадиуш Милик да възстанови равенството. Полският национал се разписа с глава в 89-ата минута, с което върна надеждите на своя тим, че може да спечели тази среща. Само две минути по-късно пълният обрат бе на лице, след като Диавара с много техничен удар вкара за 2:1 и хвърли в екстаз тифозите на Сан Паоло. Победата остави живи шансовете на Наполи в битката за титлата. Неаполитанци остават на втората позиция със 77 точки, на 4 от лидера Ювентус. Киево е 14-и с 29. Ето и още резултати от Серия А: Кротоне – Болоня 1:0 Верона – Каляри. /БГНЕС