На 7-ми април 2018 година в Пирин Голф и Кънтри Клуб се проведе първият скрембъл турнир за голф сезон 2018.   Състезанието Sweet & Salty Golf Tournament традиционно даде началото на отборните турнири на игрището по дизайн на Иън Ууснам. Надпреварата се проведе под тематичния надслов „Сладко и солено”. Спонсори на турнира бяха Емилия Ковачева от Банско, с други думи – сладката част от турнира – и хлебопроизводител, дългогодишен партньор на Пирин Голф и Кънтри Клуб, който предостави солената част.    Турнирът започна с пролетни дъждове, които не успяха да откажат най-смелите участници, а през останалата част на деня времето бе благосклонно към участниците. Над 30 отбора взеха участие, което бе рекорден брой за състезанието, което се провежда вече 3-та година и набира все повече популярност.    Обявени бяха две специални награди. Наградата за Най-дълъг удар на 11-та дупка спечели Филипов, а наградата за Най-близо до флага на 3-та дупка, спечели единствената дама в класирането – Бианка Пандева, чиято топка падна на 6.80 метра от пин позицията.   На първо място, с отборен резултат от 48 нетни точки, се нареди отборът на възпитаниците на голф школата на Пирин Голф и Кънтри Клуб – Борислав Крачанов и Васил Асеов. Второто място бе отредено за отбора на Уорън Смит и Марк Кели, с и резултат от 46 нетни точки. Почетното трето място зае отбор на баща и син – Димитър и Петър Белелиеви, с само точно по-малко от вторите в класирането(45).   По време на церемонията по награждаването на победителите, участниците благодариха на своите съотборници и флайтове за добрата игра, както и на голф клуба за добрата организация. Победителите в турнира пожелаха на себе си и всички присъстващи още много успехи през предстоящия сезон. Наградите за победителите бяха торти, приготвени специално за Пирин Голф и Кънтри Клуб от Емилия Ковачева и солени изкушения от нашия партньор.   Днес пък, на Велика неделя, се проведе и традиционното Великденско Голф Предизвикателство (Easter Golf Challenge). Участие в турнира взеха близо 40 голфъра, които показаха завидни умения на шампионското игрище.