Милан се издъни у дома и завърши 1:1 със Сасуоло в последния мач от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и на практика се сбогува с надеждите си, че ще може да си спечели правото на участие в Шампионската лига следващия сезон.   Любопитен факт е, че това беше първо равенство между двата тима в историята им- До този момент победата бе отивала пет пъти на сметката на “росонерите”, а “неровердите” се бяха поздравявали с четири успеха над именития си съперник.   Mилан беше по-активният тим, но гостите, които се борят да не изпаднат, се затвориха и не позволяваха на нападателите в “червено-черно” да създават главоболия на вратаря Консили. След около половин час игра обаче стражът на Сасуоло трябва да се намесва на два пъти след удари към вратата му. В 34-ата и Сасуоло създаде опасност, като Джанлуиджи Донарума се намеси с крак след изстрел отдалеч на Матео Политано.   През второто полувреме ситуацията на терена остана същата. Милан играеше по-активно, докато гостите се браенха с всички сили, за да спечелят скъпоценната за оцеляването им точка. Дженаро Гатузо Андре Силва и Никола Калинич в търсене на свежест в предни позиции. Играчите на Милан опитваха да преодолеят сгъстената отбрана Сасуоло с удари отдалеч, като късметът си пробваха Хакан Чалханоолу, Сусо и дори Леонардо Бонучи, който също излезе в предни позиции.   20 минути час преди края се стигна до изключителна опасност пред вратата на Милан, но Донарума спаси, а впоследствие се оказа, че футболистът на Сасуоло, нанесъл удара, е бил в засада. В 75-ата минута обаче младият вратар на “росонерите” беше безпомощен.