Националният отбор на България за девойки до 16 г. започна с категорична победа участието си в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА.   Възпитаничките на Троян Радулов надиграха домакините от Литва с 5:0 след голове на Пламена Рачева, Яна Йорданова, Наска Бончева, Йоана Георгиева и Ванеса Стойчева.     Първо полувреме   България откри резултата в 11-та минута. Пламенa Рачева засече центриране отляво и с премерен удар намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Вилте Юргайтите.   Четири минути по-късно „лъвиците“ удвоиха преднината си след бърза контраатака. Кристияна Димитрова беше намерена отлично зад гърба на защитата на Литва, напредна и пусна пас към Яна Йорданова, която с мощен удар преодоля вратарката на домакините.   В 38-та минута Кристияна Димитрова отне топката от защитник, напредна и стреля.