Отборът на Етър постигна домакинска победа с 2:1 над Дунав Русе в среща от плейофната група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига, играна на стадион“Ивайло“във Велико Търново. По този начин „болярите“ сложиха край на негативната си серия от осем мача без победа в първенството. Успехът бе и първи за наставника на великотърновци Красимир Балъков начело на тима. Голмайсторът на Етър през този сезон Самб Бадара откри за своя тим в 48-ата минута. Нападателят се разписа с глава, засичайки центриране отляво на Димо Атанасов. Само четири минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Аласана Мане майсторски изведе Велко Батрович на чиста позиция и зачерногорския нападател не бе проблем да промуши топката между краката на Станислав Антонов. До края насрещата гостите от Русе успяха да върнат едно попадение чрез Исмаил Иса в 73-ата минута, но въпреки това Етър успя да удържи победата, която бе първа за тях от месец декември миналата година. Тогава, отново на „Ивайло“, „виолетовите“ се наложиха с 2:1 над Славия. С успеха Етър заема третата позиция в група Б с актив от 24 точки, с двеповече от днешния си съперник, който е четвърти с 22. /БГНЕС