Бившият елитен испански арбитър Итуралде Гонсалес, който анализира съдийските отсъждания за „AS“, е категоричен, че реферът Майкъл Оливър е сбъркал с решението си да свири дузпа за Реал Мадрид.   Съдията даде наказателния удар в 93-та минута на четвъртфиналния мач реванш от Шампионската лига срещу Ювентус на „Сантиаго Бернабеу“.   Кристиано Роналдо реализира дузпата и по този начин „кралете“ вкараха толкова важния гол за 1:3, който ги класира на полуфиналите на надпреварата.   „Влизането на Бенатиа срещу Лукас Васкес не е достатъчно, за да се свири подобна дузпа от съдията. Той не трябва да посочва бялата точка“, коментира Итуралде Гонсалес.   След като свири дузпа за Реал Мадрид, последваха много бурни протести от страна на играчите на Ювентус, след което Джанлуиджи Буфон бе изгонен с директен червен картон.