Джулия Терзийска се класира за четвъртфинал на турнира на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставената под №4 Терзийска разгроми с 6-0, 6-1 Рио Китагава за 45 минути. Българката спечели първите десет гейма в мача и не остави никакви шансове на съперничката. На четвъртфиналите Терзийска ще играе срещу петата поставена Рутуя Босале от Индия. До момента Джулия заработи две точки за световната ранглиста. Така Терзийска е в серия от 15 победи в последните си16 мача във веригата на ITF. През миналата седмица българката стигна до полуфинал на друг турнир в Египет, а през месец март спечели две титли на сингъл на турнири от същия ранг в Шарм Ел Шейх. По-късно днес в турнира на двойки поставените под №3 Терзийска и Алисия Барнет от Великобритания ще играят срещу Рио Китагава от Япония и Мадлин Кобелт от САЩ. Предната седмица Джулия триумфира с титлата на двойки в тандем с Ирина Схиманович от Беларус. /БГНЕС