Фаворитите за спечелването на Лига Европа Арсенал и Атлетико Мадрид се класираха за полуфиналите на надпреварата, след като се справиха със своите съперници в четвъртфиналната фаза. „Артилеристите“ направиха равенство 2:2 при гостуването си на ЦСКА Москва и отстраниха опонента си с общ резултат 6:3. Фьодор Шалов и Кирил Набабкин дадоха надежди на московчани с два гола до 50-та минута, Дани Уелбек и Арън Рамзи възстановиха равенство в последните 15 минути и осигуриха мястото на английския тим в следващата фаза. Атлетико загуби гостуването си на Спортинг Лисабон с 0:1 след гол на Фреди Монтеро в 28-та минута, но също се класира за полуфиналите заради успеха си с 2:0 в Мадрид преди седмица. За полуфиналите се класираха още отборите на Залцбург и Олимпик Марсилия. /БГНЕС