Славия победи като гост Пирин (Благоевград) с 5:2. Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като до 90-ата минута резутлатът бе 2:2.   Срещата бе съпроводена и със сериозен скандал. Веднага след като Славия поведе с 2:1, старши треньорът на столичани Златомир Загорчич бе усцелен с бутилка вода, хвърлена от трибуните. Специалистът падна на земята и трябваше да му бъде оказана медицинска помощ, поради което мачът бе прекъснат за около 5 минути.   В 19-ата минута Славия по чудо не поведе. Галин Иванов засече от близко с глава центриране отдясно, но вратарят на Пирин изби от самата голлиния. В ответната атака домакините имаха претенции за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле на Костадин Велков. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка. В 23-ата минута обаче бе отсъден 11-метров наказателен удар в полза на „белите”, след като Манол Чапов фаулира в наказателното поле Цветелин Чунчуков. От бялата точка Ивайло Димитров бе безпогрешен за 0:1.   Малко след попадението Преслав Йорданов стреля от близко, но над напречната греда. Секунди по-късно опасен удар на Радослав Кирилов бе избит в корнер от Стергиакис. В ответната атака пък Галин Иванов изведе Чунчуков, който обаче прати топката до дясната греда, останал сам срещу вратаря.   Галин Иванов изведе сам срещу вратаря Иван Минчев, който прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменен заради засада.   В 51-ата минута Драгомир Драганов отсъди дузпа и за Пирин, след съприкосновение между Стефан Велев и Преслав Йорданов. С изпълнението се нагърби Конър Хендерсън, който прати топката в средата за 1:1.   Радослав Кирилов малко по-късно можеше да направи пълен обрат. Хубавият му удар от границата на наказателното поле, обаче бе избит с една ръка от Стергиакис.   В 59-ата минута Славия възстанови аванса си.