Първа победа постигна отборът на Кизил-Жар в 5-ия кръг на първенството на Казахстан, когато надделя с 1:0 над Жетису (Талдъкурган) Старши треньор на Кизил-Жар е Никола Спасов, негов помощник е Виктор Димитров, а на терена и левият бранител Михаил Венков. Единственото попадение вкара Братислав Пушеновац в 26-ата минута, а 15 по-рано Венков беше санкциониран с жълт картон заради професионален фаул. Отборът от Петропавловск контролираше срещата през по-голямата част от времето и логично се поздрави с първата победа за сезона. С първите си три точки изобщо те са на 10-о място от 12 отбора, докато Жетису е с 4 над тях. Първа загуба претърпя Ордабасъ на Георги Дерменджиев Тимът отстъпи с 1:4 при визитата на средняка Акжайк (Уралск) Срещата се разви много лошо за отбора на Дерменджиев и до 17-ата минута играчите му отстъпваха с 0:2 Те върнаха един гол в 41-ата минута, но само две по-късно разликата от две попадения беше възстановена. След почивката Акжайк контролираше събитията на терена и добави още един гол във вратата на гостите. След това поражение отборът на Дерменджиев сдаде лидерската позиция и с 12 точки е на 3-о място.