Отборът на Манчестър Сити направи още една крачка към титлата в Англия, след като победи Тотнъм с 3:1 като гост в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите“ записаха три поредни загуби само в рамките на седмица, но показаха най-доброто от себе си на „Уембли“ и тотално надигра своя съперник, който нямаше поражение през 2018-та година. В 22-та минута Габриел Жезус даде преднина на Сити след страхотен извеждащ пас на Венсан Компани и грешка на Давинсон Санчес, а три минути по-късно тимът на ПепГуардиола получи право да изпълни дузпа след нарушение на Юго Лорис срещу Рахийм Стърлинг, макар че повторенията показаха, че съприкосновението между двамата е извън наказателното поле. Илкай Гюндоган реализира наказателния удар и удвои преднината на гостите. „Шпорите“ опитаха да се върнат в мача и намалиха изоставането сив 42-та минута чрез Кристиан Ериксен, но след почивката „гражданите“ отново бяха по-активни и стигнаха до трети гол, дело на Стърлинг. По този начин Сити вече има 87 точки и може още днес да спечели титлата, ако Манчестър Юнайтед загуби домакинството си на УБА. По-вероятно е „гражданите“ да станат шампиони след седмица при домакинството си на Суонзи. /БГНЕС