Селтик спечели с 4:0 вечното дерби срещу Рейнджърс и се класира за финала за купата на Шотландия, където ще се изправи срещу Мъдъруел. Така тимът на Брендън Роджърс продължи похода си към втори пореден требъл.    На “Хемпдън Парк” Селтик доминираше от самото начало. Още в петата минута Муса Дембеле удари греда след удар от воле. Френският нападател създаваше сериозни проблеми на защитата на съперника. Той комбинира с Джеймс Форест в 21-ата минута, като атаката завърши с подаване към Том Рогич и той откри резултата. Голмайсторът можеше да удвои аванса малко по-късно след контраатака на Селтик, но ударът му бе спасен. Австралиецът записа трети гол в три мача срещу Рейнджърс през този сезон.   Пред погледа на легендарния певец и фен на “детелините” Род Стюърт тимът на Роджърс продължи да пресира съперника и да атакува.