Шалке 04 победи Борусия Дортмунд с 2:0 в регионалното дерби и затвърди втората си позиция в Бундеслигата. Отборът от Гелзенкирхен успя да се възползва от шансовете си и заслужи триумфа. Изигралият отличен мач Йевхен Коноплянка откри резултата в началото на второто полувреме, материализирайки превъзходството на “миньорите“. Дортмунд опита да отговори, но не успява да създаде чисто голово положение, а вместо това Налдо „бомбардира” съперника с истински снаряд от 121 км/час в 82-ата минута и подпечата успеха. Малко преди края на редовното време Марко Ройс отправи един от многото си удари в срещата, но прати кълбото право в ръцете на вратаря. Борусия Дортмунд пък доигра дербито с човек по-малко, защото Михи Батшуай бе изнесен с носилка при изчерпани три смени в състава на гостите. Благодарение на победата си „кралскосините” събраха 55 точки и дръпнаха с четири пред Дортмунд, който загуби третото място от Байер Леверкузен заради по-лоша голова разлика.