Лацио и Рома не си вкараха гол в 148-ото дерби на Рим за първенство. Битката за Вечния град от XXXII кръг на Серия А приключи при резултат 0:0 пред екзалтираните фенове на „Олимпико”, които подгряха сблъсъка със страхотни хореографии. Дербито, което бе и пряк сблъсък за третото място, предложи равенство №58, като и гостите удариха две греди, а домакините завършиха мача с човек по-малко. Така градският сблъсък затвърди традицията да е мачът с най-много картони през последните няколко десетилетия в Калчото и в 64-ата минута се стигна дори до сблъсъци между футболистите. Срещата започна добре за Лацио и още в седмата минута трима бранители на Рома се засуетиха около Чиро Имобиле в пеналта, а притичалият Марко Пароло имаше шанс да открие резултата, но стреля над целта. Двадесетина минути по-късно отново Пароло получи страхотен извеждащ пас от Милинкович-Савич, ала не можа да реши дали да спре топката или да стреля, така че отново прати кълбото над вратата.