Уест Хем и Стоук Сити не излъчиха победител в срещата помежду си от 34-ия кръг на английската Премиър лийг. Мачът в Лондон приключи при резултат 1:1, като Питър Крауч даде преднина на гостите в 79-ата минута, но в 90-ата Андрю Каръл изравни.   Срещата започна двуостро с положения и пред двете врати. Във 2-ата минута Артур Масуаку стреля отблизо, но Джак Бътланд спаси. Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата, където Рамадан Соби стреля от границата на пеналта, но в ръцете на Джо Харт.   В 17-ата минута страхотен удар на Аарън Кресуел от фаул бе спасен от вратаря. В 33-ата минута пък Маме Берам Диуф се освободи в пеналта и шутира по земя, но без да затрудни Харт.   В 36-ата минута Марко Арнаутович за малко да нокаутира Бътланд със силен удар отблизо, с който нацели стража в главата. В 45-ата минута и Марк Нобъл стреля от около 25 метра, но без успех.   Втората част бе още по-вълнуваща.