Интер победи категорично Каляри като домакин с 4:0 в мач от междинния 33-и кръг в Серия А.  “Нерадзурите“ можеха да победят с двойно по-убедителен резултат, но пропуски и добрата игра на вратаря на гостите Алесио Краньо го предодвратиха.  Срещата на “Джузепе Меаца“ започна перфектно за домакините и още в третата минута Жоао Кансело се разписа директно от пряк-свободен удар, при който се опита да центрира, но никой не игра с топката и тя влетя във вратата на сардинци.  Минути след това страхотни пропуски направиха Перишич на два пъти и Карамо. След 20-та минута Икарди, Карамо и Рафиня отново пробваха удари, но Краньо спаси всичко пред себе си. В 36-та минута на срещата Роберто Галярдини влезе в сблъсък с противников играч и получи сериозна травма, която принуди Спалети да замени футболиста си, а той беше изнесен от терена на носилка и ситуацията му не изглеждаше много позитивна.  Четири минути след почивката Икарди удвои аванса на своя тим, след като получи хубав извеждащ пас от Карамо в наказателното поле и сам срещу вратаря не сбърка.  Точно след час игра пък Марсело Брозович оформи класически аванс на “нерадзурите“ с хубав фалцов удар от наказателното поле.