"Ювентус" победи "Верона" с 2:1 в Торино в последния кръг на италианската Серия "А".

Така тимът стана за седми пореден път шампион и вдигна титлата пред препълнения си стадион, но шоуто открадна Джанлуиджи Буфон.

Легендарният вратар игра 63 минути, а след това се сбогува с феновете като направи обиколка около терена. Той се поздрави по единично със стотици от тях и жестът не мина без сълзи.

В хода на второто полувреме Буфон направи дузпа, но съдията реши да не я отсъжда.

Иначе моментите напомниха на сбогуването на Франческо Тоти с тифозите на "Рома" в края на миналия сезон.

Атмосферата бе специална и емоциите в стража и привържениците бошуваха, а това, което се случваше на терена бе на заден план.

"Юве" поведе с гол на Даниеле Ругани в 49-а минута, който вкара с добавка на празна врата. Само след 180 секунди Миралем Пянич направи 2:0 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Гостите от Верона стигнаха до почетен гол в 76-а минута, когато Алесио Черчи се възползва от центриране на Ромуло.

Пет минути преди края "бианконерите" получиха дузпа, но тя бе изпусната от Стефан Лихщайнер.

Това бе последният мач на Буфон за тима, но вратарят най-вероятно ще премине в клуб в чужбина и няма намерение да прекратява кариерата си на 40 години.