Съдийските решения по време на мърсисайдското дерби между Ливърпул и Евертън продължават да са основна тема на Острова.

Освен главният съдия Майкъл Оливър, обект на множество критики е Дейвид Куут, който отговаряше за системата ВАР по време на двубоя, завършил наравно 2:2.

Именно срещу Куут бе организирана петиция от феновете на Ливърпул, които поискаха изхвърлянето му от съдийството.

В самия край на мача системата ВАР отмени гол на Ливърпул, който при всички положения щеше да се окаже победен. Причината бе засада, която обаче и десетките повторения не ни убедиха, че има.

Според Куут, Садио Мане е бил с няколко милиметра в засада, но така и не се вижда точно коя част от тялото му е в нередовна позиция.

Петицията със заглавие "Разкарайте го", набързо събра 15 хиляди подписа, като набира все по-голяма популярност, а предвид огромната фенска маса на Ливърпул из целия свят, се очаква да достигне доста по-впечатляващи цифри.

Може би по-големи претенции феновете имат към ситуацията в седмата минута на мача, когато звездата в отбрана Въджил ван Дайк получи тежка травма.

Вратарят Джордан Пикфорд се хвърли зверски в краката му, но реферът не отсъди нищо, защото Ван Дайк бе в положение на засада.

Въпреки това обаче действията на вратаря трябваше да се тълкуват като удар при спряла игра.