Репутацията на балканския футбол като такъв, който често ражда съмнителни мачове с "черно тото" понякога е оправдана.

Последният пример е от елитното първенство на Косово, където през уикенда се получи комичен гол, но с много висока цена.

Ситуацията се разигра по време на мача между домакина Фериджай и Дукагини в последния кръг на първенството и по-конкретно в 15-ата добавена минута след редовното време.

При резултатът 1:1 и след центриране от левия фланг последва удар с глава, при който вратарят на гостите Алтик Мухаджири направи всичко възможно, за да не спаси топката.

Стражът буквално се опита да се предпази от нея и допусна попадение за 1:2.

Голът бе ключов за Фериджай, защото с него тимът се изкачи до осмата позиция, която дава право на участие на бараж за оставане в елитната дивизия. При равенство на нея щеше да остане Трепча'89, който вместо това изпада. За Дукагини пък мачът беше протоколен, тъй като тимът нямаше как да се отлепи от четвъртата позиция.

Феновете на Трепча обвиниха вратаря Мухаджири в симулативна игра, а той отговори в социалните мрежи.

"Призовавам съответните власти да разследват случая. Никога не съм участвал в уредени мачове и искам истината да бъде разкрита. Готова съм да докажа своята невинност по всяко време", написа вратарят на Дукагини.