Изключително куриозна случка се разигра в eлитната футболна дивизия на Северна Ирландия, която иначе е сред най-слабите в Европа и рядко има повод да попада в новините из континента.

Поводът бе мачът между Гленторан и Колерейн, завършил наравно 2:2. Десет минути преди края домакините водеха с 2:1, докато Линдън Кейн не вкара изравнителното попадение за гостите от Колерейн.

И докато Кейн празнуваше попадението си, то камерите бяха заети с друга част на терена, а именно с реакцията на вратаря на Гленторан - Аарън Маккери.

На секундата след получения гол, той се изправи и втурна към бранителя Боби Бънрс, вероятно защото е намерил в него основната вина за гола.

Вратарят подвикна нещо на своя съотборник, след което директно го повали на земята с удар в лицето.

Шокираните играчи на Гленторан опитаха да разтърват своите съотборници, а един от тях, който тъкмо вадеше топката от мрежата, комично опита да се намеси, целейки вратаря си с топката.

Все пак всичко приключи с намесата на рефера, който директно показа червен картон на вратаря Маккери.