Вучич игнорира Джокович, отказа да прочете името му в детско писмо
Вместо Новак Джокович, той прочете името на Никола Йокич без то да е написано
Сръбският президент Александър Вучич бе хванат в неловка ситуация, свързана двамата му най-известни сънародници.
Става въпрос за Никола Йокич и Новак Джокович, чиито имена Вучич напълно съзнателно размени на база личните си предпочитания.
И тук не говорим за спортни предпочитания, а за такива, свързани изцяло с политиката и случващото се в Сърбия в последните месеци.
Припомняме, че Джокович бе едно от популярните лица, които публично подкрепиха студентските протести в Белград, докато NBA звездата Никола Йокич е сред видните поддръжници на президента Вучич.
Сръбският президент четеше писма, написано до него от деца, като в едно от тях темата бе "Защо обичам Сърбия". Разказът на детето завършваше със следното изречение:
"С децата често играч шах. Много обичам Сърбия. Тренирам баскетбол, гледам Евролигата и Новак Джокович".
Това е изречението, което ясно се вижда при кадъра на писмото, което камерите показаха.
Любопитното в случая е, че Вучич съвсем съзнателно не го прочете правилно и вместо името на Новак Джокович, прочете това на Никола Йокич.
Всичко това идва няколко седмици, след като близки до президента медии определиха Новак Джокович като "срам".
— Ricardo Kaka (@rikardons) April 13, 2025