Испанецът Серхио Гарсия с "Хонда" записа първа победа в кариерата си в Световния шампионат по мотоциклетизъм.

16-годишният Гарсия, който дебютира през този сезон в клас Мото 3, спечели драматично последното за кампанията Гран При на родна земя във Валенсия.

Той беше най-бърз на пистата "Рикардо Тормо" с време 25:17.918 минути.

Тийнейджърът изпревари в последния завой стартиралия от първа позиция Андреа Миньо с КТМ и пресече финалната линия с преднина от едва 5 хилядни от секундата пред италианския си съперник.

Трети на 180 хилядни остана друг испанец Хавиер Артигас със "Сузуки", който участваше с "уайлд кард" като шампион в Европейската купа на талантите, но направи впечатляващо състезание и стигна до подиума в дебютния си старт в Мото 3.

Embed from Getty Images

Световният шампион Лоренцо Дала Порта (Италия) с "Хонда" загуби контрол и падна три обиколки преди края, прекъсвайки серия от три поредни победи.

Дала Порта завърши сезона на върха в генералното класиране с 279 точки, пред Аарон Канет (Испания) с КТМ с 200 точки и Маркос Рамирес (Испания) с "Хонда" със 183 точки.