Мик Шумахер, синът на легендарния пилот Михаел, продължава да върви по стъпките на баща си.

В неделния ден 20-годишният германец спечели състезанието във Формула 2 на "Хунгароринк" 15 години, след като Михаел го направи за последен път.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ НАДПРЕВАРАТА И НАГРАЖДАВАНЕТО >>>

Гледан от майка си Корина, баба си и сестра си, Мик кара страхотно от началото до края за първа победа през тазгодишния сезон.

"Много специален момент, като този през миналата година, когато спечелих за първи път във Формула 3 на "Спа" - също писта, която баща ми много харесва.

Намерихме малко птиче, което изглежда носи късмет, макар и да бе много трудно. Много съм щастлив, че семейството ми е тук и ме подкрепя. Ще празнувам с тях", заяви Мик непсоредствено след състезанието.

Той спечели с едва 1,4 секунди преднина пред японеца Нобахару Мацушита след 28 обиколки Стартира на пол позиция, след като стартовата решетка бе обърната заради резултатите от първото състезание за уикенда. На него Мик бе осми.

Германецът от "Према Рейсинг" е категоричен, че бъдещето му е във Формула 1, но не е готов да каже дали ще се случи след една, две или три години.

Успехът в Унгария го остави на 11-а позиция в генералното класиране, като до момента не се бе качвал на подиума.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo